Skånes idrottsledarstipendiater 2010

Nedan listas 2010 års idrottsledarstipendiater. 

Namn Förening Kommun
Kurt Lindqvist BK Flickers Eslöv
Åsa Andersson Eslöv Shotokan Karate Academy Eslöv
Kristofer Eklind Eslövs AI Bordtennis Eslöv
Annelie Persson Eslövs Badmintonclub Eslöv
Jonas Persson Eslövs Handbollsförening Eslöv
Anders Olsson Eslövs IK Eslöv
Joel Klevnäs Klang Esurf Eslöv
Lars Torstensson GOF IF Eslöv
Jonas Härle Harlösa IF Eslöv
Lars Andersson Löberörds IF Eslöv
Kaj Wilhelmsson Stockamöllan IF Eslöv
Michelle Thuresson TFK Nova Eslöv Eslöv
Jonas Ohlsson Trollenäs IF Eslöv
Lennart Tykesson BS Olymp Hörby
Josefin Fridh Hörby FF Hörby
Per Persson Hörby Karate Klubb Hörby
Linda Nilsson IK Lågan Hörby
Jessica Hallberg Önneköps IF Hörby
Jimmy Törnqvist Höörs BK Höör
Roger Palmqvist Höörs Handbollsklubb H 65 Höör
Göran Brandt Höörs IS Höör
Marie Östberg Höörs Konståkningsklubb Höör
Emma Carlsson Höörs Simsällskap Höör
Daniel Nilsson Maglasäte IF Höör
Mikael Linden Tjörnarps BoIF Höör
Mikael Johansson BTK Kävlinge Kävlinge
Jonas Nilsson FK Trampen  Kävlinge
Michael Pettersson Furulunds asiatiska förening Kävlinge
Anna Edlund Harrie - Kävlinge FF Kävlinge
Carina Johansson Kävlinge Golfklubb Kävlinge
Johanna Mellert Kävlinge Gymnastikförening Svea Kävlinge
Bo Holmgren Kävlinge-Furulund Badmintonklubb Kävlinge
Simon Öberg Lödde Kanotklubb Kävlinge
Elin Lindbergh Simsällskapet Iden Kävlinge
Michael Skog Bjärreds Optimist Jolle Klubb Lomma
Alf Andersson BK Envig Lomma
Bo Grafström Borgeby FK Lomma
Ida Svensson Companiet Show Sport Klubb Lomma
Ingemar Andersson Gif Nike Lomma
Anders Fähltman LOBAS BASKET Lomma
Annika Ekelund Lomma FIK Lomma
Peter Borggren Örestads GK Lomma
Carina Wihlborg Abadá-capoeira-lund Lund
Jan Inge Rask Dalby Brottarklubb Lund
Johanna Olsson Dalby Gymnastikförening Lund
Viktor Svensson Gymnastikföreningen Kometen Lund
Bengt E Nilsson H 43 Lund
Jonas Brandt H 43 Lund
Ingvar Åkesson Hardeberga Bollklubb Lund
Richard Eriksson IK SödraDal Lund
Thomas Krone KFUM Lundagård Lund
Mikael Sjölander Linero IF Lund
Linn Andreasson LUGI BBK Lund
Ove Persson LUGI IBK Lund
Emil Westenius LUGI Judo Lund
Bobby Tingstedt Lunds Bollklubb Lund
Peter Kisch Lunds Bollklubb Lund
Katharina Andersson Lunds Handikappidrottsförening Lund
Thomas Lindgren Lunds Karateklubb Lund
Erik Hellergren Lunds Kickboxningssällskap / Real Fighter Lund
Karin Stenström Lunds Konståkningsklubb Lund
Ingela Andersson Lunds Orienteringsklubb Lund
Andrus Kangro Simklubben Poseidon Lund
Jörgen Ljung Södra Sandby Tennisklubb Lund
Staffan Danmyr Torna Hällestads IF Lund
Håkan Jeppsson Veberöds AIF Lund
Mats Nilsson Veberöds Badmintonförening Lund
Daniel Malmberg Veberöds HK Lund
Hanna Wilander Värpinge IF Lund
Stefan Håkansson IFK Simrishamn Simrishamn
Benny Hedlund KFUM Österlen Basket Simrishamn
Mikael Lundstedt Kiviks AIF Simrishamn
Mikael Månsson Österlen Sim Simrishamn
Robin Svensson Österlens Badmintonklubb Simrishamn
Kent Borgström FK Athlet Sjöbo
Tomas Larsson HK Björnen Sjöbo
Jonny Jönsson Lövestads IF Sjöbo
Jonny Nilsson Sjöbo Bordtennisklubb Sjöbo
Maria Stark Sjöbo Golfklubb Sjöbo
Sandra Nilsson Sjöbo Simsällskap Sjöbo
Rickard Ohlsson BK Bråhög Staffanstorp
Joakim Frank Kyrkheddinge IF Staffanstorp
Karin Gardebäck Nevis GF Staffanstorp
Emelie Fredriksson SK Triton Staffanstorp
Fredrik Andersson Staffanstorp Badmintonklubb Staffanstorp
Anders Tullberg Staffanstorps GIF Staffanstorp
Sofia Pripp Staffanstorps HK Staffanstorp
Louise Sternros Staffanstorps Ridsportförening Staffanstorp
Carina Ekelund Staffanstorps Skyttegille Staffanstorp
Lennart Walldén Uppåkra IF Staffanstorp
Johan Cöster Billeberga GIF Svalöv
Klas Tykesson Rävetofta OK Svalöv
Ola Fransson Svalövs Atletic Club Svalöv
Mikael Mårtensson Tomelilla AIS Tomelilla
Håkan Lindqvist Tomelilla IF Tomelilla
Tobias Andersson Charlo/Rynge Ystad
Peter Åkesson Floor Ball Club Ystad Ystad
Tor Blendberg IK Pandora Ystad
Ann-Louise Ferngård Köpingebro IF Ystad
Daniel Lloyd Marsvinsholms IF Ystad
Sven Johnsson Ystad Skyttegille Ystad
Cecilia Holgersson Ystads Volleybollklubb Ystad